reklama

Statystyki niepokoją

Podsumowanie czerwcowego weekendu

 

Każdy długi weekend to zwiększona czujność policjantów na wszystkich drogach. Również okazja do podsumowań, a z długiego weekendu (15 - 18 czerwca) dobre nie są. 

Trzy wypadki, osiem osób rannych i czterech pijanych kierowców - tak prezentują się statystyki długiego weekendu na drogach w powiecie starachowickim.

- Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania, co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Nad bezpieczeństwem podczas długiego świątecznego weekendu czuwało blisko 180 policjantów naszej komendy. Funkcjonariusze, oprócz wypadków, odnotowali również 6 kolizji na drogach naszego powiatu. Pomimo licznych apeli, policjanci w dalszym ciągu eliminują amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Podczas trwania akcji ujawnili 4 takich kierujących, którym zatrzymali prawo jazdy - informuje asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

Na tle całego województwa świętokrzyskiego nie wypadamy jednak najgorzej. Policjanci na Kielecczyźnie odnotowali aż 24 wypadki drogowe, w których obrażenia odniosły 32 osoby. Na całe szczęście nie było żadnej ofiary śmiertelnej. Natomiast pijanych kierowców było 64. Ta ostatnia statystyka jest niepokojąca, jednak wynik jest lepszy niż przed rokiem, kiedy to ujawniono aż 82 kierujących po alkoholu.

- W porównaniu do ubiegłego roku o 7 wzrosła liczba wypadków drogowych oraz więcej o 8 było osób rannych w tych zdarzeniach. Jednak nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach wypadku, a w ubiegłym roku życie straciła jedna osoba. Policjanci w trakcie kontroli drogowej zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali także stan techniczny pojazdów, zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości, ale przede wszystkim alkohol, o czym świadczą dane z ostatniego weekendu - informują kieleccy policjanci.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ