reklama

Straciła blisko 20 tys. złotych!

Oszukana metodą "na policjanta"

63-letnia starachowiczanka dała się podejść oszustom na tzw. metodę "na policjanta". Wypłaciła oszczędności z konta i przekazała oszustom aż 19 tys. złotych!

 

Sprawa wyszła na jaw po kilku godzinach, gdy kobieta o całym procederze powiadomiła prawdziwych policjantów. Scenariusz był bardzo podobny do wszystkich w tego typu przypadkach. Tym razem jednak nie było to typowe oszustwo "na wnuczka", a "na policjantka".

Do 63-letniej starachowiczanki zadzwonił 22 czerwca br. przed godz. 18.00 mężczyzna, który podał się za policjanta i poinformował, że zatrzymał 5 osób, przy których znaleziono dokumenty kobiety, w tym dowód osobisty oraz kartkę z jej numerem konta bankowego. Fałszywy policjant dodał, że oszuści współpracują z pracownikami banków i wybierają pieniądze z kont.

- Kobieta postępowała zgodnie z poleceniami mężczyzny i wypłaciła z banku 19 tysięcy złotych, a następnie zostawiła pieniądze w kopercie obok kontenera na śmieci - czytamy w raportach.

Pieniądze 63-latki przepadły. W ten sam sposób oszuści próbowali naciągnąć w naszym mieście również 74-letniego mężczyznę i 74-letnią kobietę. Wyczuli oszustwo i nie przekazali żadnych pieniędzy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ