reklama

Groźnie na drogach

Tuż przed weekendem

Bezpieczeństwo

Groźnie na drogach

Tuż przed weekendem

 

Piątek (23 czerwca) szczęśliwy na drogach naszego powiatu nie był. Doszło bowiem do poważnych wypadków drogowych. Do szpitala trafiły trzy osoby. 

Do zderzenia osobowego chevroleta z ciężarowym renaultem doszło na skrzyżowaniu w Ambrożowie rankiem 23 czerwca br. Z ustaleń policjantów wynika, że 35-letni obywatel Ukrainy nie zastosował się do znaku Stop i z drogi podporządkowanej wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę, którą prowadził 48-latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia poszkodowany został pasażer chevroleta, 25-letni Polak, który trafił do szpitala.

Niecałą godzinę później (7.30) na drodze w Trębowcu audi zderzyło się z samochodem Kia. Wstępnie ustalono, że kierujący audi 53-latek, podczas wyprzedzania, na łuki drogi zderzył się z osobowym Kia, którym kierował 56-latek. Siła uderzenia była na tyle duża, że pasażerka samochodu Kia została uwięziona i strażacy z pomocą specjalistycznego sprzętu rozcięli samochód na pół, by wyciągnąć poszkodowaną 60-latkę. Kobieta z otwartym złamaniem dłoni trafiła do szpitala. Kilkadziesiąt minut później na ból nogi zaczął uskarżać się 56-letni kierowca, który również trafił do szpitala.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ