reklama

Jak to na rajdzie było

W numerze

Jak to na rajdzie było

Za rok jubileuszowy, 60. Harcerski Rajd Świętokrzyski, którego organizatorem jest Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica i Chorągiew Kielecka ZHP im. Stefana Żeromskiego.

Na szlaki tegorocznej marszruty wyruszyło ponad 840 osób. Przemierzali Góry Świętokrzyskie ośmioma trasami, wykonywali zadania rajdowe, pokonywali trudności i własne słabości. Wieczorami spotykali się przy harcerskich ogniskach z piosenką i prezentacjach patroli.

Na zlocie spotkali się w gościnnym Bodzentynie. Przy ruinach zamku w Bodzentynie, uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji zlotowych takich jak: strzelnica air soft, mecz piłki nożnej, zabawy z koralikami, gry planszowe, kiermasze oraz poczęstunku z potrawami regionalnymi przygotowany przez gospodarzy. Były również prezentacje tras na scenie, śpiewy, pląsy, okrzyki i mnóstwo radości, a dzień zakończył koncert, w którym wzięli udział laureaci tegorocznego V Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej " Harcogranie" w Starachowicach. Gwiazdą wieczoru był zespół " Miłość jest przereklamowana".

Na uroczystym apelu kończącym rajd wręczono honorowe odznaki "Zasłużony dla Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich" (odebrali je :Sylwester Lichtoń, HO Maciej Wojtyszek, phm. Wojciech Misztela, a także nagrody dla najlepszych patroli rajdowych na poszczególnych trasach. Ufundowaną przez starostę starachowickiego otrzymała rodzina Leszczyńskich, a prezydenta Starachowic patrol " SKRRRT LEGION" z 1 Wielopoziomowej Męskiej Drużyny Harcerskiej " Legion" z Nowej Dęby.

W apelu kończącym rajd udział wzięły władze harcerskie, senior starachowickiego harcerstwa, założyciel Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego i pierwszy jego komendant hm. Stefan Derlatka oraz zaprzyjaźnieni komendanci hufców oraz obecni i byli instruktorzy Chorągwi Kieleckiej i Hufca ZHP Starachowice.

Rajd był świętem wszystkich miłośników wędrówki, przygody i Gór Świętokrzyskich ale przede wszystkim harcerstwa. Komenda 59 HRŚ, oraz Komenda Hufca Starachowice serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, środowiskom harcerskim, instruktorom za udział i wspólną zabawę. Również sponsorom i współorganizatorom zlotu i rajdu: oraz obsłudze zlotu z 40 Drużyny Starszoharcerskiej im. R. Kaczorowskiego oraz harcerzom z Bodzentyna.

Rajd był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu "Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych" oraz Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

(a)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ