reklama

Nowe chodniki przy ulicach

Na Wierzbowej, Górnej i Piłsudskiego

W numerze

Nowe chodniki przy ulicach

Na Wierzbowej, Górnej i Piłsudskiego

 

Prezydent oddał do użytku w minionym tygodniu kilka niewielkich inwestycji. Za to radość mieszkańców jest wielka! 

Blisko 47 tys. złotych kosztowała budowa chodnika przy ul. Wierzbowej. Ułożono tam krawężnik betonowy, betonowe obrzeża trawników, a także wykonano podbudowę pod chodnik oraz wykonano nową nawierzchnię z kostki betonowej na długości 320 metrów kwadratowych.

- W ubiegłym roku do urzędu przyszedł pan Jan Miller w towarzystwie radnego Jarosława Nowaka, którzy interweniowali w sprawie brakującego chodnika przy części ul. Wrzosowej, od strony al. Niepodległości. Obaj panowie będąc wyrazicielami woli mieszkańców prosili o to, aby taką inwestycję zrealizować. W roku ubiegłym nie mogliśmy włożyć do budżetu tego przedsięwzięcia, ale udało się to zrobić w roku 2017 - mówił prezydent Marek Materek, który oficjalnie oddał nowy chodnik do użytku w obecności mieszkańca i radnego.

- Dziękuję za zrealizowanie tej małej, fajnej obietnicy. Cieszy przede wszystkim mieszkańców, którzy będą mogli w normalnych warunkach przemieszczać się w kierunku Al. Niepodległości. Inwestycja poprawi bowiem bezpieczeństwo mieszkańców tej ulicy - dodał radny Jarosław Nowak.

Nowy chodnik o powierzchni ponad 180 m kw. powstał również przy ul. Górnej w rejonie bloków nr 5 i 5a. To inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, o którą w imieniu mieszkańców wystąpił Stanisław Cieślik. W minionym tygodniu prezydent w obecności reprezentanta mieszkańców i radnej Elżbiety Kucy oficjalnie oddał inwestycję do użytku.

- Cieszę się, że wnioskodawcy przekonali sąsiadów do tego, że ta inwestycja jest warta realizacji i że mogliśmy ją wspólnie wykonać, poprawia ona nie tylko bezpieczeństwo na tym odcinku drogi, ale także estetykę osiedla - mówił Marek Materek

W ramach inwestycji wybudowano krawężnik betonowy, ułożono betonowe obrzeża trawników, wykonano podbudowę pod chodnik oraz nową nawierzchnię z kostki betonowej. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 31 tys. zł.

- Młodzi ludzie dziś zapracowani, zabiegani... Udzielają się osoby starsze (...) Będziemy działać dalej, zmieniać tę infrastrukturę, żeby nam się piękniej mieszkało - dodał Stanisław Cieślik, który reprezentował mieszkańców we wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

W obecności radnego Mariusza Konarskiego i mieszkańców wnioskujących o nowy chodnik w ramach Budżetu Obywatelskiego prezydent Marek Materek oficjalnie ogłosił zakończenie inwestycji przy ul. Piłsudskiego.

- Dziękuję pani Alinie i Zbigniewowi Słomińskim, którzy w ubiegłym roku złożyli do Budżetu Obywatelskiego wniosek na budowę chodnika, schodów terenowych wraz z barierką. Prace te zostały wykonane w tym roku, za kwotę blisko 47 tys. zł. Jeszcze został nam do zamontowania słupek, by nie niszczyć tych chodników jeżdżąc samochodami i to zostanie wykonane w najbliższym czasie. Państwu dziękuję za zaangażowanie i zachęcam mieszkańców naszego miasta, aby zainteresowali się Budżetem Obywatelskim, bo dzięki niemu wspólnie możemy zmieniać miejsca, w których mieszkamy. W tym roku nabór wniosków trwa do 30 lipca - informuje prezydent Materek.

- Opłaca się być aktywnym mieszkańcem jest to dla dobra nas wszystkich. Dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej sprawy - mówiła Alina Słomińska.

W ramach inwestycji wybudowano krawężnik betonowy, ułożono betonowe obrzeża trawników, wykonano podbudowę pod chodnik, a także wykonano nową nawierzchnię z kostki betonowej. Także schody betonowe ze zjazdami i jednostronną balustradą.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ