reklama

Młodzi wędkarze dali popis

Z okazji Dnia Dziecka

 

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach zorganizowało zawody dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wszystko to z okazji Dnia Dziecka.

Zawody na zbiorniku "Oczko" odbyły się w sobotę, 3 czerwca z udziałem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, zrzeszonych w kole i wnuków członków brodowskiego oddziału.

Uczestnicy przed losowaniem stanowisk podzieleni zostali na grupy wiekowe. Po dwugodzinnych zmaganiach, na młodych adeptów wędkowania i ich opiekunów czekały grillowane kiełbaski i chłodne napoje. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki, a dzieciom, którym udało się złowić ryby, prezes senior Zenon Zaczek wręczył w nagrodę sprzęt wędkarski.

- Serdeczne podziękowania należą się Dariuszowi Kaliście za ogromne zaangażowanie w zdobycie nagród rzeczowych i upominków firmy JAXON, a dla dziewczynek pięknych pluszowych misiów - piszą organizatorzy.

Najlepszym zawodnikiem w najmłodszej grupie wiekowej okazał się Błażej Duda, w starszej grupie chłopców triumfował Mateusz Olszewski, a wśród dziewcząt wygrała Dominika Walkiewicz.

Klasyfikacja klas 0-III:

1. Błażej Duda – 1010 pkt.

2. Piotr Turbiarz – 190 pkt.

3. Nikola Serafin – 165 pkt.

4. Karolina Kalista – 30 pkt.

5. Igor Wroński – 20 pkt.

6. Adam Żelazowski – 10 pkt.

Klasyfikacja klas III-VI i gimnazjów:

1. Mateusz Olszewski - 140 pkt.

2. Olaf Kowalik - 85 pkt.

3. Dawid Bilski – 60 pkt.

Klasyfikacja dziewcząt:

1.Dominika Walkiewicz – 1110 pkt.

2.Natalia Zaczek – 720 pkt.

3.Zofia Kiepas – 330 pkt.

W niedzielę, 11 czerwca, przy zalewie w Brodach odbyły się natomiast Towarzyskie Zawody Spinningowe. Najlepszy okazał się Łukasz Bębas, który jako jedyny złowił wymiarowego okonia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ