reklama

AP Star wygrywa i awansuje

Informacje sportowe

AP Star wygrywa i awansuje

Zawodnicy rocznika 2008 Akademii Piłkarskiej Star Starachowice wygrali wojewódzki etap turnieju Deichmann Cup i awansowali do finałów ogólnopolskich.

Przywdziewająca barwy Brazylii drużyna AP Star Starachowice znakomicie zaprezentowała się w sportowych zmaganiach Deichmann Cup. W decydującym meczu starachowiczanie 4:2 pokonali faworyta rywalizacji - reprezentację Niemiec, w którą wcielili się młodzi piłkarze Korony Kielce. Podopieczni Rafała Barańskiego i Damiana Szyszki w całym turnieju zaprezentowali znakomitą skuteczność. Naszym najlepszym strzelcem został Marcin Welenc, który zdobył 36 bramek. Inni piłkarze również prezentowali się znakomicie. Olaf Serafin strzelił 18 goli, Bartek Dawiec i Jakub Dudek po 5, Aleksander Białek 2, Igor Fąfara 2, a Franek Kawalec, Aleks Księżki, Michał Plewniak po 1.

- W dniu finałowym przyszło nam najpierw walczyć z drużyną Hiszpanii, którą pokonaliśmy 4:2. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna Anglii, którą nie bez kłopotów pokonaliśmy 3:1. Nie byliśmy faworytami po wcześniejszych porażkach z drużyną Niemiec, ale - ku zdumieniu wszystkich - nasi chłopcy zagrali bardzo dobre zawody i niezagrożeni w całym spotkaniu odnieśli zasłużone zwycięstwo. Prawdziwym dowódcą okazał się niegrający we wcześniejszych spotkaniach z tą drużyną nasz kapitan Olaf Serafin - relacjonuje trener i prezes klubu Waldemar Rak.

Finały ogólnopolskie rozegrane zostaną w Wałbrzychu w dniach 23-26.czerwca br. Wezmą w nich udział najlepsze 32 zespoły w Polsce, a zwycięzcy jadą do Monachium na mecz Bayernu w Lidze Mistrzów.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ