reklama

Rywale byli lepsi

Informacje sportowe

Rywale byli lepsi

Dwaj Ukraińcy i Białorusin wyprzedzili na mecie Dawida Kubca w rozegranym z Tarnobrzegu ćwierćmaratonie.. Czołowa czwórka zdystansowała rywali.

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i na starcie stanęli biegacze z wielu kraju z Europy. Dawid Kubiec z Juventy Starachowice rywalizował w biegu na dystansie 10,6 km.

- Atrakcyjne nagrody pieniężne przyciągnęły sporo zawodników zza wschodniej granicy. Wiedziałem, że by walczyć o jak najwyższe miejsce, muszę od startu zabrać się w grupę najlepszych. Tempo od początku narzucali Ukraińcy i było tak mocne, że po pierwszym kilometrze na prowadzeniu było tylko czterech zawodników - relacjonuje Dawid Kubiec.

Ostatecznie zabrakło nieco sił, żeby do końca powalczyć o zwycięstwo. Przez niemal połowę dystansu było już pewne, że złoto wywalczy jeden z reprezentantów Ukrainy. Wygrał Myhaylo Iveruk, który wyprzedził swojego rodaka Vadyma Rogozowskyego.

- Tempo nadal nie spadało i już na czwartym kilometrze odpadłem z czołówki wraz z Białorusinem. Pozostało mi walczyć o trzecie miejsce. Na około 3 kilometry przed metą Białorusin przyspieszył, nie byłem już w stanie kontrować i bieg ukończyłem na 4. miejscu. Forma ze startu na start rośnie, jednak jeszcze trochę brakuje, by walczyć z ukraińskimi zawodnikami - dodał D. Kubiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ