reklama

Druga runda zaliczona

STAROES

Informacje sportowe

Druga runda zaliczona

STAROES

 

Nabiera tempa starachowicka impreza sportów samochodowych pn. STAROES. Dzięki dobrej aurze, wszystkie przejazdy odbywały się w warunkach wręcz wyśmienitych.

Stali uczestnicy konkursu jazdy sprawnościowej dobrze znają trasę na ulicy Batalionów Chłopskich oraz tę po drugiej stronie miasta, czyli na placu targowym. W drugiej, tegorocznej rundzie - 11 czerwca, rywalizowali zawodnicy z Kielc, Skarżyska - Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Mostek oraz rodzimi kierowcy. Dla wyrównania szans – w zależności od pojemności silnika – podzieleni zostali na trzy grupy. Konkurs składał się z trzech przejazdów trasy o długości ok. 1,5 km na ulicy Batalionów Chłopskich oraz z trzech przejazdów na placu targowym. Do wyników końcowych sędziowie brali pod uwagę dwa lepsze przejazdy uzyskane na każdej próbie.

W komisji organizacyjno – oceniającej byli sędziowie sportowi PZM ze Starachowic, którymi zawiadywał Dominik Jabłczyński oraz grupa sędziów sportowych PZMot z Kielc, na którymi pieczę sprawował przedstawiciel Zarządu Okręgowego, Zbigniew Molenda. Najlepsze czasy w klasie I (do 1300 ccm) wyśrubowali: Igor Jarż – Mostki k/ Suchedniowa (I miejsce), Grzegorz Zawisza – Ostrowiec (II) i Mikołaj Sawicki – także z Ostrowca - miejsce III. W klasie II (od 1301 do 1600 ccm) dominowali starachowiczanie, zajmując kolejne miejsca: Maciej Piwnik, Andrzej Pasternak i Mateusz Zarzycki, natomiast w klasie pojazdów z silnikiem powyżej 1600 ccm Michał Bakalarczyk o niecałe 20 sekund wyprzedził Mateusza Kuczyńskiego - obaj ze Starachowic,

Zwycięzcy odebrali pamiątkowe puchary ufundowane przez Automobilklub Kielecki.

Marek Oziomek

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ