reklama

Festiwal Filmoteki Szkolnej

Bez kategorii

Festiwal Filmoteki Szkolnej

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Katarzyna Bidzińska, została laureatką konkursu Filmoteki Szkolnej "Nakręć się!". Mistrzowsko zrecenzowała film z pakietu Filmoteki.

Inicjatorem konkursu było Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Katarzyna pisała o animacji "Tanga" w reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego i zdobyła I miejsce w dwóch kategoriach – od jury i publiczności. Nagrodą był pakiet filmów i książek poświęconych sztuce filmowej. Dodatkowym wyróżnieniem było zaproszenie na 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej, który odbył się w Warszawie w dniach 12-13 czerwca. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tematycznych, dzięki czemu mogli zobaczyć pracę na planie filmowym, charakteryzatorów czy scenarzystów. Brali także udział w zajęciach szkoły filmowej. Projekcje i spotkania z reżyserami odbywały się w kinie Iluzjon, które pełni jednocześnie funkcję muzeum.

Uczestnicy Festiwalu byli gośćmi Filmoteki Narodowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Wiktoria Durak

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ