reklama

Młodzi krytycy filmowi

Bez kategorii

Młodzi krytycy filmowi

W dniach 6-10 czerwca w Kinie Kotłownia na Wielkim Piecu odbyła się kolejna edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

Jest to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw człowieka łączy się ze sztuką filmową. Są to filmy wybitne odzwierciedlające obraz współczesnego świata, mające walor świadectwa i unikalną siłę oddziaływanie. WATCH DOCS to wydarzenie artystyczne, a przede wszystkim dyskusje panelowe z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów, filmowców, miłośników filmu. Formuła wydarzenia ma charakter społeczny i opiera się na wolontariacie organizatorów.

W ramach festiwalu - 6 - 10 czerwca - odbywały się warsztaty dla młodzieży starachowickich szkół średnich. Uczniowie byli poproszeni o napisanie recenzji obejrzanego filmu "Moja ucieczka", który opowiada historie uchodźców z terenu Afganistanu, Syrii i Erytrei. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca. Praca Pauliny Kułagi z I Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce, a wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Wolska z I LO oraz Julia Bańka z III LO. Gratulujemy.

Katarzyna Bidzińska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ