reklama

Doskonała zabawa

Iłżeckie Dni Kultury

Iłża

Doskonała zabawa

Iłżeckie Dni Kultury

 

To był niesamowity weekend dla mieszkańców, bo na Iłżeckich Dniach Kultury każdy znalazł coś dla siebie. Występowały przedszkolaki, młodzież dała pokaz tańca, a dorośli szaleli na koncertach zespołu Jagoda, Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego czy Weroniki Curyło. Wszyscy doskonale bawili się też również podczas Kabaretu Jurki oraz na imprezie disco-polo rozkręconej przez DJ Playa.

Inaugurację imprezy poprzedził korowód dzieci i młodzieży szkolnej z przedszkoli: Bajkowy Dworek i Samorządowego Przedszkola z Iłży, publicznych szkół podstawowych w Iłży i Seredzicach oraz Gimnazjum w Iłży, poprowadzony przez Iłżecką Orkiestrę Dętą ulicami od Rynku do Amfiteatru Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie Marek Łuszczek, zastępca burmistrza, oficjalnie otworzył imprezę.

Na scenie Amfiteatru zaprezentowali się utalentowani uczniowie szkół podstawowych w Iłży i Seredzicach w piosence, recytacji i tańcu. Liczni widzowie obejrzeli też spektakl Teatru "Kultureska" z Trzemeśni koło Krakowa pt. "Mapa Marzeń". W sobotę po raz 13. zaprezentowali się artyści Przeglądu Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu, a w godzinach wieczornych odbyły się pokazy zespołów tanecznych z Domu Kultury w Iłży, w których wystąpiły zespoły PINK, BLUE, BLACK, GOLD i FAME. Publiczność usłyszała również laureatów Festiwalu Artystycznego "Słowo i Piosenka": Annę Filipczak z Ostrowca, Angelikę Dróżdż z Iłży, Małgorzatę Salę z Kunowa i Mariusza Kitę z Iłży. Był również koncert Finalistki VII edycji The Voice Of Poland w 2016 roku Weroniki Curyło, a sobotni program zakończył się występem Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego.

W niedzielę iłżanie obejrzeli występy uczniów Szkoły Muzycznej ze Skarżyska oraz solistów z Warszawy, Kielc i Ostrowca. Na scenie prezentowały się także przedszkolaki, grupy taneczne i soliści z Iłży i Jasieńca Iłżeckiego. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Były pokazy strażackie a dla chętnych przygotowano także karuzele i zjeżdżalnie.

Niedzielną gwiazdą był Kabaret Jurki, przy którym iłżecka publiczność doskonale się bawiła. Na zakończenie odbył się koncert radomskiego zespołu Jagoda, a o atmosferę muzyki disco-polo zadbał DJ Play.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ