reklama

Komary gryzą, prezydent chce nam ulżyć

Radni zdecydują

W numerze

Komary gryzą, prezydent chce nam ulżyć

Radni zdecydują

 

Komarów w tym roku jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach, przez co znacznie dotkliwej odczuwamy ich obecność. Czy jest na to rada?

Po chłodnej wiośnie przyszły upalne i wilgotne tygodnie, a to idealne warunki dla rozwoju komarów. Dokuczają wszędzie... Prezydent miasta Marek Materek zlecił pracownikom magistratu szukanie firm, które zajmują się odkomarzaniem i o przeznaczenie środków na taki cel ma wystąpić do miejskich rajców .

Odkomarzanie miałoby nastąpić w lipcu i sierpniu br. Wstępnie planuje się, że takiemu działaniu miałyby być poddane tereny często użytkowane przez starachowiczan, jak place zabaw czy plac "Pod Skałkami", także okolice starachowickich akwenów wodnych. Na wygospodarowanie funduszy na ten cel muszą się jednak zgodzić radni. Temat będzie w porządku obrad sesji zaplanowanej 30 czerwca br.

Najskuteczniejszą metodą odkomarzania jest tzw. zamgławianie na zimno. Polega na precyzyjnym nanoszeniu środków przeciw komarom na rośliny, które tworzą grubą, trudno zmywalną powłokę ochronną. Inną jest zadymianie, stosowane tylko na dużych powierzchniach, ale nawet mały deszczyk bardzo obniża działanie środków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ