reklama

Znamy tegoroczne "Łamigłowy"

XXVI Ogólnopolski Konkurs

W numerze

Znamy tegoroczne "Łamigłowy"

XXVI Ogólnopolski Konkurs

Ogólnopolski Konkurs "Łamigłowy" organizują od 26 lat Społeczna Szkoła Podstawowa STO i Społeczne Gimnazjum STO w Starachowicach.

Konkurs promuje logiczne myślenie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, a rywalizacji towarzyszą gry i zabawy eksponujące twórcze możliwości dzieci. Tegoroczny finał rozegrano z udziałem reprezentantów szkół z Rzepina, Szerzaw, Łodzi, Ostrołęki i Warszawy i Starachowic.

W kategorii Młodzicy pierwsze miejsce zajęła Abigail Venter ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach, drugie – Tomasz Mulas ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warszawie, trzecia była Anna Leszczyńska – Zespół Szkół STO w Ostrołęce, a miejsce czwarte i piąte zdobyli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Łodzi: Maria Makowska i Kacper Bonkiewicz.

Wśród kadetów (klasy III -IV) tytuł „Łamigłowy” zdobył Tomasz Salski ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO w Warszawie, drugie miejsce zajął Wiktor Laskowski, a trzecie Zofia Zielińska - oboje z Zespołu Szkół STO w Ostrołęce. Na piątym miejscu uplasowała się natomiast – Katarzyna Zawiła ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach. W grupie Juniorów wygrał starachowiczanin - Paweł Chaja ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach ex aequo z Tymoteuszem Składanką ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodzi, drugie miejsce też zajęła uczennica SSP w Starachowicach - Julia Wyskiel, trzecie – Oliwia Wojteczek z Zespołu Szkół w Szerzawach, a czwarte Aleksandra Wójcicka ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Starachowicach. W grupie Żaków (gimnazjaliści) Łamigłową został Szymon Tuz, druga była Wiktoria Nowak, oboje ze Społecznego Gimnazjum w Starachowicach, natomiast trzecie miejsce zajął Wiktor Serwicki ze Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach.

W punktacji szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół STO w Ostrołęce, drugie - Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO w Łodzi, a trzecie Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Starachowicach. Wygraliśmy natomiast w grupie gimnazjów, bo Społeczne Gimnazjum STO w Starachowicach zajęło I miejsce, wyprzedzając Społeczne Gimnazjum nr 1 STO w Łodzi i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 STO w Warszawie.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ