reklama

"Mamo, Tato nie pal"

W numerze

"Mamo, Tato nie pal"

Pięć starachowickich przedszkoli wzięło udział w konkursie plastycznym pod tytułowym hasłem, a w finale czekały na uczestników nagrody i piknik z mnóstwem atrakcji.

Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie plakatu w formie transparentu, ilustrującego hasło "Mamo, Tato nie pal".

- Konkurs miał na celu zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na szkodliwość palenia papierosów, szczególnie w otoczeniu swoich pociech - podsumowała Agnieszka Pastuszka, z PSSE Starachowice.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 6 przy ul. Świętej Barbary, w programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas", prowadzonej przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny oraz Komendę Powiatową Policji.

Komisja oceniająca: Sylwester Kiełek, Ewa Dróżdż, Jolanta Korzeniowska, Agnieszka Staryczenkow i Agnieszka Pastuszka, najwyższą notę dała pracy autorstwa podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 11, drugim miejscem nagrodzono PM nr 6, a na trzecim miejscu znalazło się Przedszkole Miejskie nr 13. Organizatorzy zadbali jednak, by wszyscy uczestnicy poczuli się docenieni, wręczając pozostałym wyróżnienia, nagrody pocieszenia i pamiątkowe dyplomy.

Finałem był piknik na świeżym powietrzu. Serwowano na nim kiełbaski pieczone na ognisku, słodkie przekąski oraz watę cukrową, do której ustawiały się kolejki chętnych. Kiedy już wszyscy nabrali sił, rozpoczęły się gry i zabawy, którym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda.

(ak)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ