reklama

Władze powiatu świętowały z MiM- em

W numerze

Władze powiatu świętowały z MiM- em

Starosta Danuta Krępa wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu, Andrzejem Sendeckim wzięła udział w jubileuszu 25 –lecia Szkoły Tańca "MiM" w Starachowicach. W imieniu własnym oraz władz powiatowych gratulowała tancerzom pięknej rocznicy.

Szkoła powstała w 1992 roku. Założyły ją: Małgorzata Dziamka i mieszkająca wówczas w Starachowicach Maria von Hertzen. W przeciągu 25 lat tancerze MiM –u zdobyli mnóstwo nagród oraz wyróżnień w kraju i za granicą. Najbardziej znaczący był dla nich rok 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy dwa zespoły: MiM i MiM- Mamy, uzyskały tytuły Mistrzów Świata na Mistrzostwach Świata Federacji Tańca Artystycznego w Libercu w Czechach. Rok później, grupy z MiM-u zajęły trzy pierwsze miejsca, w trzech kategoriach tanecznych na Mistrzostwach Europy Zachodniej Światowej Federacji Tańca Artystycznego, jakie odbywały się w Amsterdamie. Było więc za co dziękować i co świętować.

- Tak piękny jubileusz daje powody do dumy, gdyż jest wspomnieniem czegoś pięknego. To wspaniała historia wypełniona sukcesami artystycznymi, niezliczonymi już występami i nagrodami, ale też wiele pokoleń wychowanków, którzy pielęgnują i popularyzują taniec w Polsce i za granicą – mówiła podczas jubileuszu starosta Danuta Krępa, dziękując zarówno młodym artystom, jak i dyrektor Małgorzacie Dziamce za jej ogromne zaangażowanie i pasję do tańca, jaką zaszczepiła wychowankom i instruktorom.

- Dzieląc się z publicznością swoją miłością do tańca, staliście się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek artystycznych naszego miasta, ale także powiatu – mówiła starosta, życząc kolejnych lat pracy, wypełnionych tańcem, niesłabnącego zapału i wytrwałości w realizacji planów oraz zamierzeń, które przełożą się na kolejne sukcesy i staną się źródłem satysfakcji. Miała przyjemność odebrać też statuetkę dla Powiatu Starachowickiego – MiM 2017, za wspieranie przez lata szkoły.

m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ