reklama

Rafał Kupisz pokieruje MZK

Na razie tylko do końca roku

W numerze

Rafał Kupisz pokieruje MZK

Na razie tylko do końca roku

 

Nowego szefa komunalnej spółki transportowej wybrała jej Rada Nadzorcza, a to dlatego, że ogłaszane ostatnio konkursy na to stanowisko nie przyniosły rozstrzygnięć.

- Zgodnie z nową ustawą, nie mamy obowiązku ogłaszania konkursu i stanowisko prezesa Zarządu MZK Starachowice postanowiliśmy powierzyć kandydatowi, który się do nas zgłosił. Pan Rafał Kupisz posiada wyższe wykształcenie techniczne, ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zarówno w firmach prywatnych, jak i państwowych. Chcemy zobaczyć, jak nowy prezes sprawdzi się na tym stanowisku, dlatego na tę chwilę podpisaliśmy kontrakt menadżerski tylko do końca roku - mówi GAZECIE przewodnicząca Rady Nadzorczej MZK, Elżbieta Śreniawska.

To już kolejny prezes MZK za rządów prezydenta Materka. Najpierw spółką zarządzał Jarosław Kateusz, później Ryszard Staszowski, a ostatnio pełniącym obowiązki prezesa był Władysław Gościński.

- Przed nowym prezesem postawiliśmy kilka zadań, przede wszystkim ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki, systematyczne spłaty zobowiązań, a także przygotowanie perspektywy dalszego funkcjonowania spółki i uspokojenie wewnętrznych konfliktów, jakie w spółce się pojawiają - dodaje E. Śreniawska.

- Sytuacja firmy jest bardzo trudna i to nie jest tajemnicą. Na tę chwilę nie chciałbym mówić o szczegółach, ale uważam, że powinniśmy wprowadzić działania długofalowe. Poprzez krótkoterminowe ruchy wiele się nie wskóra. Uważam, że przy bliskiej współpracy z Urzędem Miejskim jest duża szansa na poprawę jakości w spółce. Najpierw chciałbym się ze wszystkim dokładnie zapoznać, bo pochopne decyzje zwykle nie są dobre - powiedział nam nowy prezes MZK Rafał Kupisz.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ