reklama

Zaczytani dla pacjentów szpitala

W numerze

Zaczytani dla pacjentów szpitala

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znów został obdarowany książkami w ramach akcji Zaczytani.org

Ogólnopolska akcja ma na celu zbieranie książek i obdarowanie nimi pacjentów polskich szpitali. Przystąpiła do niej Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, z inicjatywy Elwiry Jasiak, patronat objęła dyrektorka szkoły, Jadwigi Dadia, a wsparcia udzieliła wicedyrektor Magdalena Skręt.

Uczniowie klasy IId przez kilka majowych tygodni składali wraz z rodzicami w specjalnie wyznaczonym w szkole miejscu książki i pod koniec miesiąca okazało się, że zebrano 283.

Dyrektor Jadwiga Dadia gościła w naszym PZOZ 9 czerwca br. i w obecności inicjatorów akcji przekazała Magdalenie Masternak – kierowniczce Działu ds. Administracyjnych Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach paczki z zebranymi przez uczniów książkami, oznaczone logiem Zaczytani.org. Zostaną nimi obdarowani mali i dorośli pacjenci, by w ten sposób umilić im czas spędzony w szpitalu.

Fundacja Zaczytani.org przekazałauczestnikom akcji podziękowanie za bezinteresowną pomoc, serce, życzliwość i wsparcie akcji Wielka Zbiórka Książek 2017 na rzecz małych i dużych pacjentów. Dyrekcja naszego PZOZ przyłączyła się do tych podziękowań, szczególnie dla dyrekcji i Grona Pedagogicznego i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ