reklama

Dzielny marynarz odznaczony

W numerze

Dzielny marynarz odznaczony

Pochodzący ze Starachowic porucznik Marynarki Wojennej Piotr Bidziński odebrał w minionym tygodniu medal za Ofiarność i Odwagę. Odznaczenie wręczył mu prezydent Andrzej Duda.

"Medale za Ofiarność i Odwagę" otrzymują osoby, które z narażeniem życia niosły pomoc innym. Porucznik marynarki Piotr Bidziński, wracając 13 lutego br. z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, wykazał się niezwykłą odwagą i nie zważając na grożące niebezpieczeństwo, z narażeniem własnego życia, wskoczył na tory na dworcu kolejowym w Gdańsku ratując życie mężczyźnie, który spadł z peronu tuż pod nadjeżdżający pociąg.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powiedział, że wyróżnił "bohaterów czasu pokoju, ludzi którzy nieśli pomoc bliźnim, współobywatelom, nie zważając na własne interesy i bezpieczeństwo, wykonując służbę".

Piotr Bidziński ma 31 lat, urodził się w Starachowicach. Jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w naszym mieście i Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej. Obecnie pełni służbę w grupie Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów na stanowisku dowódcy działu w Pionie Eksploatacji na okręcie ORP "Hydrograf". Przygotowuje się do egzaminu do samodzielnego dowodzenia okrętową siłownią. Rodzinnie związany jest z Kałkowem-Godowem.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ