Staszewski Mistrzem Polski

Wiking udanie wystartował w Warszawie

Mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa Polski zdobyli w Warszawie zawodnicy Wikinga Starachowice. Złoty medal wywalczył Arkadiusz Staszewski, a srebro zawisło na szyi Rafała Lipki oraz juniorki Małgorzaty Mazur, która w seniorach "zgarnęła" także brąz.

W pierwszy weekend czerwca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc. Zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego zawodnika w kraju wśród weteranów, seniorów oraz juniorów do lat 23 i do lat 18. Nasi reprezentanci znakomicie spisali się w kategorii +120 kilogramów. Pierwsze miejsce "wycisnął" Arkadiusz Staszewski, a na drugiej pozycji znalazł się Rafał Lipka. Waldemar Komisarek, rywalizujący w kategorii do 105 kg nie został sklasyfikowany, a Oliwier Gąsienica-Ciaptak (120 kg) przegrał walkę z kontuzją.

Bardzo dobrze zaprezentowała się także nasza juniorka Małgorzata Mazur (57 kg), która w kategorii do 23 lat wywalczyła srebrny medal, a osiągnięty rezultat dał jej w grupie seniorek brązowy medal. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę nasza reprezentantka zajęła w juniorkach drugie miejsce, a w seniorkach trzecie.