Mistrzowie "strzelanki"

Informacje sportowe

Mistrzowie "strzelanki"

Counter-Strike Global Offensive, to jedna z najpopularniejszych gier FPS (first-person shooter). Zawody w tej strzelance są częścią mistrzostw świata gier komputerowych Electronic Sports World Cup. Powiatowy finał rozegrano 1 czerwca br. w III Liceum Ogólnokształcącym.

Turniej polega na rywalizacji pięcioosobowych drużyn, które na wybranej mapie strzelają do siebie, prowadząc do wyeliminowania przeciwnika. W naszym mieście wystartowało ich 13 z siedmiu gimnazjów na terenie powiatu. Rozgrywki trwały ponad miesiąc, a o finał w Dzień Dziecka zagrali starachowiccy uczniowie: ROCKET BOARS z Gimnazjum nr 2, ŁYSOLE z Gimnazjum nr 3 i Wild Fox z Gimnazjum nr 4. W decydującym starciu wygrała ekipa Rocket Boards w składzie: Kacper Zawisza, Karol Malec, Patryk Kateusz, Gabriel Wąchocki i Michał Pietras, drugie miejsce zdobył zespół Wild Fox: Wiktor Gołębski, Mikołaj Maruszak, Mateusz Skiba, Karol Niewczas i Michał Jasztal, a trzecie "Łysole w składzie: Kacper Suski, Jakub Urbaniak, Jan Szczech, Wiktor Tomanek i Dominik Dychała.

Zwycięzców I Powiatowego Turnieju Counter-Strike Global Offensive dla szkół gimnazjalnych nagrodziła starosta Danuta Krępa z dyrektorem III LO, Mirosławem Niewczasem. Główną nagrodą dla finalistów był udział w targach WARSAW COMIC CON oraz GOOD GAME WARSAW w PTAK WARSAW EXPO w podwarszawskim Nadarzynie, które odbyły się w dniach 1 - 4 czerwca, gromadząc fanów popkultury, wielbicieli komiksów, książek, seriali, filmów i gier.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ