Sukcesy Gambitu

Klasyfikacja medalowa dla nas!

Informacje sportowe

Sukcesy Gambitu

Klasyfikacja medalowa dla nas!

 

Dużo powodów do radości mają szachiści starachowickiego Gambitu. W prestiżowym, 59. Finale Ogólnopolskim Złota Wieża zajęli najlepsze miejsce w historii swoich startów, a w Mistrzostwach Województwa Juniorów wygrali klasyfikację medalową.

Nasi szachiści wystartowali w organizowanym już po raz 59. Finale Ogólnopolskim Złota Wieża, rozegranym w dniach 28 maja - 2 czerwca w Chotowie w województwie podkarpackim. Prawo gry w finale otrzymują dwie najlepsze drużyny LZS z każdego województwa. Nasz klub reprezentowali Waldemar Mróz, Piotr Ciechoński, Szymon Skawiński oraz Zuzanna Rokoszna.

- Drużyny grały systemem szwajcarskim dziewięć rund z tempem gry 90 minut na partię plus 30 sekund na ruch. Każdego dnia rozgrywanych było dwie partie, co oznaczało, że zawodnicy grali codziennie blisko 8 godzin. W tym bardzo trudnym turnieju drużyna Gambitu zajęła X miejsce, a Waldemar Mróz i Piotr Ciechoński uzyskali III klasę sportową. Znalezienie się w pierwszej dziesiątce drużyn LZS w Polsce jest dużym sukcesem i jest to najlepszy wynik w dotychczasowej historii startów naszej drużyny w Turnieju Złota Wieża - relacjonują przedstawiciele naszego klubu.

W pierwszych dniach (3-4) czerwca w Kielcach rozegrano natomiast Szachowe Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach klasycznych. Gambit reprezentowało 10 zawodników, a byli to: Bogna Kutera, Mateusz Kiciński (oboje grupa do lat 10), Filip Rygiel, Daniel Krzak, Wojciech Słoniowski (wszyscy grupa do lat 12), Natalia Banasik, Ludwik Ugrewicz, Szymon Skawiński, Maciej Nowak (wszyscy grupa do lat 14) oraz Zuzanna Rokoszna (grupa do lat 16).

- Nasi zawodnicy zagrali rewelacyjnie. Trójka wywalczyła tytuły Mistrza Województwa, a to udało się Zuzannie Rokosznej, Natalii Banasik oraz Szymonowi Skawińskiemu. Tytuł Wicemistrza Województwa zdobył natomiast Ludwik Ugrewicz. Wszyscy medaliści oraz Maciej Nowak wywalczyli awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, natomiast normę na III klasę sportową wypełnił Szymon Skawiński - oceniają przedstawiciele klubu.

W klasyfikacji medalowej Gambit zajął pierwsze miejsce. Starachowiczanie wywalczyli 3 złote medale i jeden srebrny. Drugi w klasyfikacji klub - Victoria Kielce, miał na koncie trzy złota. Zdecydowanie najwięcej medali, bo aż 12, zdobył LUKKS Kielce, ale były to tylko 2 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ