Indywidualne Biegi Przełajowe

Mistrzostwa Starachowic

Starachowiccy gimnazjaliści wystartowali w Mistrzostwach Starachowic w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na terenach leśnych przy ul. Staropolskiej. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci czterech gimnazjów.

O tytuł indywidualnego Mistrza Starachowic w przełajach rywalizowało ponad 80 zawodników. Na starcie pojawili się uczniowie czterech gimnazjów, nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4. Zgłosiło się 37 chłopców, którzy walczyli na dystansie 1500 m, natomiast 44 startujące dziewczyny mierzyły się na dystansie 1000 lub 1500 metrów. Z grona wszystkich, którzy się zgłosili biegi ukończyło 47 uczestników.

Zawody zdominowali reprezentanci Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Starachowicach, którzy nie dość, że wygrali obie klasyfikacje drużynowe, to jeszcze triumfowali we wszystkich konkurencjach indywidualnych. Na dystansie 1000 m najlepsza okazała się Weronika Wojnar, na 1500 m wygrała Jagoda Dunia, a wśród chłopców triumfował Jakub Dymiński.