Wystartowało 250 biegaczy

II Wojewódzki Bieg Szerzawski

Informacje sportowe

Wystartowało 250 biegaczy

II Wojewódzki Bieg Szerzawski

Na terenie gminy Pawłów zorganizowano II Wojewódzki Bieg Szerzawski. Zawodnicy rywalizowali o puchar wójta gminy Pawłów Marka Wojtasa oraz tamtejszego radnego Tomasza Ziewca.

Honorowy patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bowiem na starcie pojawiło się aż 250 zawodników z całego województwa. Organizatorzy zadbali o konkurencje dla każdego. Najmłodsi z klas 0-2 rywalizowali na dystansie 300 m, a dorośli mieli do pokonania 3,5 kilometra. Trasa wyścigu biegła w okolicach Zespołu Szkół w Szerzawach. Całość połączona była z piknikiem rodzinnym.

Od strony sportowej za prawidłowe przygotowanie imprezy odpowiedzialny był m.in. Sylwester Dudek, prezes Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. To także dzięki jego doświadczeniu impreza z roku na rok ma coraz to wyższą rangę. Najmłodsi mieli ogrom frajdy dzięki rywalizacji sportowej, a i bieg główny przyciągnął wielu uczestników. Starachowiczanie mają powody do radości, bowiem rywalizację na 3500 m wygrał Dawid Kubiec, a trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega z Juventy Starachowice Wojciech Jarosz.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wśród kobiet i mężczyzn:

Klasy 0-2 (300 m): Klaudia Nowak, Kacper Matysek

Klasy 3-4 (500 m): Patrycja Rejkowicz, Dariusz Sikora

Klasy 5-6 (800 m): Milena Sobczyk, Huber Jankowski

Gimnazjum (1500 m): Zuzanna Dudzic, Bartosz Bernaciak

Szkoły ponadgimnazjalne (1800 m): Natalia Kwiecień, Hubert Sikora

Dorośli (3500 m): Klaudia Kotańska, Dawid Kubiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ