Starachowiczanie wygrali półfinał

Udany turniej gimnazjalistów z "dwójki"

Informacje sportowe

Starachowiczanie wygrali półfinał

Udany turniej gimnazjalistów z "dwójki"

Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej szkół gimnazjalnych wygrał reprezentacja Gimnazjum nr 2. Podopieczni Rafała Rękawika pewnie awansowali do finałów.

Pod koniec maja w Szewnej odbył się jeden z półfinałów wojewódzkich w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. W gronie zespołów walczących o przepustkę do finału znalazła się reprezentacja szkoły ze Starachowic. O finał walczyli uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Stefana Żeromskiego, których w turnieju poprowadził Rafał Rękawik.

Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie i często o zwycięstwie decydował tylko jeden gol. Właśnie jedna bramka zadecydowała o wygranej w pierwszym meczu naszego zespołu z rówieśnikami z Radoszyc. Gola na wagę trzech punktów zdobył Karol Malec. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w drugim spotkaniu, z reprezentacją gospodarzy. Drugiego gola dołożył Jakub Kalisz i starachowiczanie wygrali 2:0. Bardzo trudny bój podopieczni Rafała Rękawika stoczyli za to z Gimnazjum z Sandomierza. Tym razem górą byli rywale, którzy wygrali 2:1, a honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Damian Sadkowski. Ten sam zawodnik zdobył zwycięskiego gola w wygranym 1:0 meczu z Gimnazjum ze Staszowa i starachowiczanie zajęli w rywalizacji pierwsze miejsce, awansując do finału wojewódzkiego, gdzie powalczą o tytuł Mistrzów Województwa Świętokrzyskiego.

Dodatkowo w ręce naszego reprezentanta - Jakuba Kalisza trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika całego turnieju.

Wyniki naszej drużyny: *Gimnazjum 2 - Gimnazjum Radoszyce 1:0 (bramka: Karol Malec), *Gimnazjum 2 - Gimnazjum Szewna 2:0 (Karol Malec, Jakub Kalisz), *Gimnazjum 2 - Gimnazjum Sandomierz 1:2 (Damian Sadkowski), *Gimnazjum 2 - Gimnazjum Staszów 1:0 (Damian Sadkowski).

Gimnazjum nr 2: Filip Wojtan, Jakub Błażejewski, Kacper Borkowski, Łukasz Kiepas, Piotr Nowakowski, Damian Sadkowski, Błażej Garbarczyk, Karol Malec, Jakub Kalisz. Opiekun: Rafał Rękawik.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ