Uczniowie z "Maja"triumfowali w powiecie!

Turniej piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalncyh

Informacje sportowe

Uczniowie z "Maja"triumfowali w powiecie!

Turniej piłki ręcznej szkół ponadgimnazjalncyh

Reprezentacji Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z kompletem zwycięstw wywalczyła tytuł Mistrzów Powiatu Starachowickiego w Piłce Ręcznej. Podopieczni Marcina Wrony i Janusza Ćwielucha wygrali mecze z ogromną przewagą.

Organizatorem i fundatorem nagród dla uczestników turnieju był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Maciej Ziewiec oraz Artur Anduła.

Do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w powiecie zgłosiły się trzy szkoły, a zmagania odbyły się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". Już po pierwszym meczu wyłonił się faworyt. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 rozgromili ZSZ nr 3 w stosunku aż 19:3. Zdecydowanie więcej emocji było w pojedynku ZSZ nr 3 z gospodarzami, czyli I LO. W regulaminowym czasie gry padł remis po 11 i konieczna była dogrywka. W tej lepiej zaprezentowali się uczniowie ZSZ nr 3, którzy ostatecznie wygrali mecz 14:11. W ostatnim spotkaniu, które mogło sporo namieszać w stawce, niespodzianki nie było i drużyna ZSZ nr 2 pewnie zwyciężyła I LO 11:2 i sięgnęła po końcowe zwycięstwo.

Tabela końcowa

1. ZSZ 2

2. ZSZ 3

3. I LO

ZSZ 2: Maciej Kołodziej, Daniel Bado, Patryk Minda, Patryk Nowak, Dawid Bonio, Dominik Dziułka, Dawid Zbrożyna, Wojciech Płaski, Kacper Latała, Piotr Bzymek, Bartosz Zieliński, Mikołaj Wzorek, Marcel Latała. Opiekun: Marcin Wrona, Janusz Ćwieluch.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ