Sportowo w Staszicu

II Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w Starachowicach zorganizowało Międzynarodowy Dzień Dziecka, Dzień Sportu Szkolnego i Wielkie Szkolne Grillowanie, które odbyło się 1 czerwca na obiektach MOSiR.

- Nieważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych, którzy zostali w domu– tymi słowami zmagania sportowe zainaugurował dyrektor szkoły, Tadeusz Szczepański. Była wspólna rozgrzewka przy muzyce, bieg zawracany, finał turnieju mini piłki nożnej, turniej siatkówki plażowej, Turbo-kozak, odbicia piłki siatkowej w parach, a dla szkolnych strongmenów wyciskanie sztangi na ławce płaskiej i na zakończenie wspólny bieg po zdrowie. Każdej konkurencji towarzyszyła super zabawa i wielkie emocje.

Najwięksi zadymiarze, czyli mistrzowie skomplikowanej sztuki grillowania, sekretnymi sposobami wyczarowywali, za pomocą produktu pirolizy drewna, niebiańskie zapachy wyśmienitej kiełbasy drażniąc nozdrza wszystkich dookoła. Nie obyło się bez pląsów i tańców z tradycyjną Belgijką na czele. Wśród uczestników była grupa niemieckich uczniów z IGS Aurich wraz z opiekunami, goszczących w II LO w ramach wymiany uczniowskiej.

Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji i tytuł najbardziej usportowionej klasy zdobyli uczniowie klasy Id (mat-geo), na drugim stopniu podium stanęła klasa Ib (mat-fiz), a trzecie przypadło klasie IIb (mat-fiz). "Turbokozakiem" został uczeń klasy IId (mat -geo) Konrad Duda, wyciskanie na ławce płaskiej wygrał Daniel Staszewski z klasy Id (mat-geo), a mistrzem II LO w mini piłce nożnej została klasa IIb (mat-fiz). Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele w-f, a pieczę nad całością sprawował Zdzisław Spadło.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ