Europejski dzień

SP Adamów

Brody

Europejski dzień

SP Adamów

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Adamowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Dzień Europy Szkole Podstawowej w Adamowie świętowano 31 maja br., a koordynatorką działań była Anna Gorzelak. Uczniowie klasy VI przygotowali z nauczycielką języka angielskiego, Annę Gorzelak, zabawną wersję przedstawienia "Czerwony Kapturek" i to w języku angielskim, a wychowankowie pozostałych klas prezentowali poszczególne kraje Europy. Wszytko punktowała komisja i oceniająca w składzie: Edyta Chodzyńska, Karolina Matusiewicz i Anna Franczyk.

Najmłodsi uczniowie z kl. 0 i I, przygotowani przez swoje wychowawczynie: Małgorzatę Kusiak i Renatę Ślęzak, prezentowali naszą ojczyznę. Ubrani na biało – czerwono odśpiewali hymn i brawurowo zatańczyli krakowiaka, a ci z klas II i III przygotowali z wychowawczynią, Katarzyną Bernaciak, prezentację o Wielkiej Brytanii. Publiczność obejrzała krótki występ The Beatles, najsłynniejszego brytyjskiego zespołu, poznała wiele ciekawostek o wyspach i mogła spróbować dobrej, angielskie herbaty. Czwartoklasiści z wychowawczynią Krystynę Kwiecień przygotowali natomiast prezentację o Francji według scenariusza uczennicy, Leny Imos. W charakterystycznych dla tego kraju strojach opowiedzieli o jego historii, tradycjach i sławnych ludziach. Nie zabrakło także smakołyków francuskiej kuchni, którymi częstowano zebranych. Włochy wybrała klasa V i pod kierunkiem Iwoną Kozdęby przygotowali rys historyczny kraju, a także częstowali włoską pizzą domowej roboty i doskonałymi koreczkami z oliwek. Prezentacje krajów były dodatkowo urozmaicone występami uczennic klas IV - VI prezentujących piosenki oraz układy taneczne. Zorganizowano też quiz wiedzy o Europie, przygotowany przez Annę Gorzelak, do którego uczniowie okazali się być bardzo dobrze przygotowani.

Zwycięzcami prezentacji o krajach Europy - decyzją jury - zostali uczniowie klasy IV, drugie miejsce zajęła klasa II i III, a miejscem trzecim podzieliły się klasy 0 i I z klasą V. Dyrektor szkoły, Teresa Szymczak, podziękowała uczestnikom za staranne przygotowanie się do tego dnia, pogratulowała zwycięzcom z klasy IV i zapowiedziała, że nagrodą będzie pyszna pizza.

(ag)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ