Władze deklarują pomoc

Mieszkańcy interweniują

Brody

Władze deklarują pomoc

Mieszkańcy interweniują

 

Remont drogi dla jednych wypadł korzystnie, dla drugich już niekoniecznie. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele Nasze Brody nad Kamienną i piszą do naszej redakcji. Urząd Gminy w Brodach potwierdza, że zna sprawę, ale ostateczne decyzje podejmować będzie powiat starachowicki.

Do redakcji Gazety zwrócili się przedstawiciele grupy Nasze Brody nad Kamienną. która aktywnie udziela się na jednym z portali społecznościowych i informuje o problemach mieszkańców. Właśnie z jednym zwrócili się do nas o pomoc. Chodzi o jakość wykonywanych inwestycji na terenie gminy Brody.

- Podczas niedawnych opadów deszczu przez posesję jednego z mieszkańców Krynek płynęła mała rzeka wód opadowych. Podczas remontu ul. Starachowickiej pod drogą wkopano dużo większe przepusty niż te, które były, a skutkiem tego będzie odprowadzenie wód opadowych z ul. Kościelnej, Aptecznej, Szkolnej oraz po części ul. Poprzecznej i Długiej na tereny przy ul. Nadrzecznej. A ta ulica znajduje się w niecce terenu pomiędzy wałem przeciwpowodziowym a naturalnym wzniesieniem, odprowadzenie wody w to miejsce spowoduje gromadzenie się tam wody i podtopienia zabudowań. Serdecznie prosimy o interwencję w tej sprawie. Dobro mieszkańców jest dla nas największym priorytetem. Nie chcemy pozwolić na to, by przez remont jednej drogi mieszkańcy ul. Nadrzecznej przy każdych opadach deszczu niespokojnie spoglądali przez okno - piszą przedstawiciele grupy Nasze Brody nad Kamienną.

W Urzędzie Gminy w Brodach otrzymaliśmy potwierdzenie, że temat jest znany i wójt Marzena Bernat ma już przygotowane pewne koncepcje jego rozwiązania. Jednak nie wszystko zależy od władz gminy, bowiem ostateczne decyzje podejmował będzie Powiat Starachowicki.

- Rozbudowę drogi Brody - Krynki prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych, a Gmina Brody współuczestniczy w tej inwestycji. Od etapu planowania inwestycji trwały rozmowy Urzędu Gminy Brody z Zarządem Dróg Powiatowych w sprawie zmiany przebiegu projektowanego jej odwodnienia, m. in. z ulic Kościelnej i Aptecznej w Krynkach. W projekcie modernizacji drogi, nadmiar wody z rowów przydrożnych kierowany był do jednego punktu – odpływu do rzeki Kamiennej koło ulicy Nadrzecznej. Po to, by zmniejszyć ryzyko podtopień, pani wójt Marzena Bernat proponuje rozdzielenie strumienia wody poprzez dodatkowe odwodnienie wzdłuż ul. Ostrowieckiej. W tej sprawie nadal trwają rozmowy. Ostateczną decyzję podejmą władze Powiatu Starachowickiego - odpowiada Urząd Gminy w Brodach. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ