Sympatyczna i kolorowa noc bibliotek

Iłża

Iłża

Sympatyczna i kolorowa noc bibliotek

Iłża

 

III edycja Nocy Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Iłży przebiegała ph. "Czytanie porusza". Impreza, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Panie bibliotekarki wcieliły się w postaci z utworu Tuwima i zaprezentowały najmłodszym przedstawienie pt. "Rzepka", a w roli narratora wystąpiła dyrektor placówki, Teresa Niewczas. Mali czytelnicy z Biblioteki Filialnej w Jasieńcu Iłżeckim przedstawili natomiast scenkę o naszych wadach, zaletach i przywarach pt. "Jacy jesteśmy". Wspólnie z bibliotekarką Urszulą Barszcz recytacjami wierszy, m.in. "Samochwała", "Skarżypyta" i "O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci", charakteryzowali nasze zachowanie.

Z racji przypadającego w tym roku Roku Leśmiana, nie mogło zabraknąć konkursów związanych z poetą, autorem cyklu wierszy napisanych w Iłży pt. "W malinowym chruśniaku". Dodatkowo dzieci brały udział w literackich zgadywankach. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali w nagrodę specjalne wydanie wiersza Bolesława Leśmiana pt."Dziewczyna" przetłumaczonego na 7 języków. Podsumowane zostały także warsztaty prowadzone cyklicznie w Oddziale dla dzieci pt. "Czytam sobie w bibliotece".

Mało znane ciekawostki o mieście ph. "Iłża znana-nieznana" zaprezentował w formie multimedialnej Paweł Nowakowski - prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego, a Noc Bibliotek zakończył się koncertem muzyki w wykonaniu Sławomira Kurka.

Imprezę zaszczyciły przede wszystkim dzieci, czytelnicy, mieszkańcy Iłży oraz władze samorządowe; burmistrz Iłży Andrzej Moskwa oraz radni Rady Miejskiej: Agnieszka Kaczmarzyk i Marek Adamus.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ