Z raportów policyjnych

Z raportów policyjnych

Złapali złodzieja

Przez niezamknięte okno dostał się 4 czerwca br. o godz. 8.00 do wnętrza lokalu gastronomicznego w Starachowicach i ukradł ponad 700 złotych. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, sprawą zajęli się również funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich, którzy ustalili sprawcę tego przestępstwa. Już w poniedziałek rano został zatrzymany. Jak się okazało, to 29-letni mieszkaniec gminy Pawłów. Odpowiadał już na pytania prokuratora, a grozi mu nawet do 5 lat więzienia

Ukradli kamerę

We wtorek, 6 czerwca starachowiccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży kamery monitoringu z budynku jednej z firm na terenie miasta. Poszkodowani wartość strat wycenili na 650 złotych.

Aresztowany za włamania

Włamywał się do domów na terenie województwa świętokrzyskiego, a jego łupem padały głównie pieniądze i złoto. W piątek- 2 czerwca pojechał rabować na terenie gminy Łopuszno i... wpadł w ręce kieleckich policjantów, dzięki czujności jednego z mieszkańców. Stróże prawa ustalili, że 31- latek z Kielc ma na koncie 8 włamań, na terenie powiatów: buskiego, ostrowieckiego, starachowickiego, włoszczowskiego, pińczowskiego, jędrzejowskiego i kieleckiego. Tam rabował głównie pieniądze i złoto, a straty jakie wyrządził wyniosły 42 600 złotych. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odzyskali już biżuterię wartą około 10 000 złotych. 31- latek odpowie za dokonanie kradzieży z włamaniem. Włoszczowski sąd już zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Łącznie grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Utrudnienia na „krajówce”

7 czerwca br. po południu zderzyły się w Parszowie dwa samochody osobowe. Jedna osoba została lekko poszkodowana. Ruch na drodze krajowej nr 42 był przez około dwie godziny utrudniony.

Będzie grodził?

Z terenu posesji w gminie Brody nieznani sprawcy ukradli 27 rolek siatki ogrodzeniowej. O zdarzeniu policjanci poinformowani zostali 9 czerwca br. po godz. 14.00. Poszkodowany wycenił stratę na 3400 złotych.

Dziecko ranne w wypadku

Kierowca hyundaia, jadąc 9 czerwca br. po godz. 16.00 ul. Piłsudskiego, skręcał w ul. Wojska Polskiego nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się drogą główną audi, którym kierowała kobieta jadąca z dzieckiem i doszło do zderzenia. Kierowcy i pasażer auta samodzielnie opuścili mocno rozbite pojazdy. Załoga karetki pogotowia zdecydowała jednak, że dziecko trafi do szpitala. Obrażenia nie okazały się, na szczęście, poważne.

(azm)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ