Wsparcie dla naszych sportowców

Fundusze z Ministerstwa Sportu

 

Ponad 22 mln złotych trafi do małych i średnich klubów sportowych z ministerialnego programu "Klub". Z tej puli do województwa świętokrzyskiego ponad 800 tys. złotych, a część tej kwoty wesprze 5 klubów z terenu Starachowic.

Zgodnie z założeniami, małe i średnie kluby sportowe mogą starać się o wsparcie finansowe z organizowanego przez Ministerstwo Sportu programu „Klub”. Jedno sekcyjne mogą liczyć na wsparcie w wysokości 10 tys. złotych, a wielosekcyjne kwotę o 5 tys. złotych większą. Ze Starachowic wsparcie otrzymało pięć stowarzyszeń. Po 10 tys. złotych dostaną Juventa, Akademia Piłkarska Star, Klub Pływacki Barakuda i sekcja bokserska Staru 1926. Natomiast Wiking Starachowice otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 tys. złotych.

- Zwiększona dostępność oferty sportowej może przyczynić się do ograniczenia niekorzystnych zjawisk społecznych wśród dzieci i młodzieży, jak agresja czy przemoc, daje też możliwość na wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz poprawy stanu zdrowia społeczeństwa – podkreśla starachowicki poseł na Sejm, Krzysztof Lipiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ