Wędrowali z koziołkiem... wśród Indian

Dzień Dziecka w SP 13

W numerze

Wędrowali z koziołkiem... wśród Indian

Dzień Dziecka w SP 13

 

Zaśpiewali turystyczną piosenkę i ruszyli w drogę.

Na IV szkolny rajd ph. ,,Wędruj z Koziołkiem- Koziołek wśród Indian", uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach wybrali się 1 czerwca br., tuż po spotkaniu na szkolnym boisku, gdzie zgromadzili się uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele, powitani przez dyrektora szkoły Sławomira Rymarczyka z zastępcą Jolantą Misiewicz. Zgodnie z tradycją, zaśpiewali turystyczną piosenkę pt: "Mój świat" i grupy rajdowe wyruszyły w drogę.

Uczniowie ubrani w indiańskie stroje oraz kolorowe pióropusze wędrowali po okolicy trasami dostosowanymi do możliwości, zapoznając się z... elementami kultury Indian. W trakcie rajdu poznawali zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie."Żółte pióropusze"z kl. 0 były tropicielami dzikich zwierząt, "Zielone pióropusze"z kl. I zaklinały dobrą pogodę tańcem słońca, "Niebieskie pióropusze`"z kl. II zademonstrowały indiański pląs, a "Czerwone pióropusze` z kl. III zrobiły z materiałów przyrodniczych totemy swoich plemion.

- Tegoroczny rajd w sposób szczególny działał na wyobraźnię dzieci, które świetnie się bawiły, wchodząc w przydzielone role. Na zakończenie imprezy każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy wraz z gratulacjami od wicedyrektor szkoły Jolanty Misiewicz, a także specjalne życzenia oraz słodycze w związku z obchodami Dnia Dziecka - relacjonują organizatorki i opiekunki Szkolnego Koła Turystyczno –Regionalnego "Włóczykije": Anna Jaśkiewicz i Iwona Jędrzejczyk.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ