Organizacyjna roszada, kierownika zwolnili

W Starostwie Powiatowym

W numerze

Organizacyjna roszada, kierownika zwolnili

W Starostwie Powiatowym

 

Zespół do spraw Kultury i Promocji Powiatu przekształcono w Wydział Kultury, Promocji i Informacji o Powiecie, a dotychczasowy kierownik Zespołu, Andrzej Przygoda stracił pracę.

Na stanowisko dyrektora utworzonego Wydziału Kultury, Rozwoju i Informacji w Powiecie zostanie rozpisany konkurs. Kierownik likwidowanego Zespołu do spraw Kultury i Promocji Powiatu, Andrzej Przygoda - były wójt gminy Brody, członek Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego, już dostał wypowiedzenie umowy o pracę.

Zmiany organizacyjne będą również w strukturze nowego wydziału. Zadania dotyczące współpracy z organizacjami pozarządowymi i związane z realizacją inicjatyw lokalnych, którymi dotychczas zajmowali się pracownicy Zespołu ds. Kultury i Promocji przejdą do zadań Zespołu do spraw Polityki Społecznej. Aktualizacją i monitoringiem zadań ze strategii Rozwoju Powiatu Starachowickiego, którymi dotąd zajmował się Zespół do spraw Rozwoju Powiatu, będzie zajmował się Wydział Kultury, Rozwoju i Informacji w Powiecie, który ma także współpracować z rzecznikiem prasowym Zarządu Powiatu. Nie pociągnie to za sobą zwiększenia etatów.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ