"My też byliśmy dziećmi"

W numerze

"My też byliśmy dziećmi"

To hasło towarzyszyło zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka dla klas IV-VI.

Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 13 ochoczo włączyli się do akcji, przynosząc swoje zdjęcia z lat dziecinnych, które wyeksponowano już przed obchodami Dnia Dziecka. Uczniowie mogli je oglądać i zastanawiać się "kto to może być?", a 1czerwca delegacje klas "bawiły się w detektywów" i zapisywały na przygotowanych kartkach jak najwięcej nazwisk osób widniejących na fotografiach. Zadanie było niezwykle trudne, niektórych trudno było bowiem rozpoznać, ale uczniowie dali radę! Najlepiej wypadła klasa Va, która w dziecięcych rysach rozpoznała 13 pracowników "trzynastki". Zabawie towarzyszyło wiele emocji, także wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy biorący w niej udział otrzymał słodkiego lizaka, a pani sekretarz ufundowała nagrodę specjalną – duuużą czekoladę, która trafiła do spostrzegawczego Filipa - ucznia klasy Va.

Atrakcją przygotowaną przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego była natomiast "wesoła foto ramka", gdzie wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie.

W tym ważnym dla wszystkich dzieci dniu, nie zapomniano również o potrzebujących małych mieszkańcach na świecie. Z inicjatywy SU przygotowano kolejną już paczkę dla dzieci z Papui - Nowej Gwinei. By był również dla nich radosnym bilansem Dnia Dziecka z uśmiechniętą twarzą.

(spt)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ