Uczennica "Dziesiątki" finalistką

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie

W numerze

Uczennica "Dziesiątki" finalistką

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie

Oliwia Dynia - uczennica klasy VIai Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach została finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie.

W konkursie wzięło udział 42 uczniów ze szkół podstawowych z całego kraju. Sukces uczennicy z naszej Sp nr 10 to efekt zajęć, które zostały wprowadzone kilka lat temu w szkole z inicjatywy Renaty Sameli - obecnej dyrektorki szkoły, która na lekcjach wychowawczych przybliżała uczniom edukacje prawną.

Etap centralny odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie. Oliwia musiała wykazać się wiedzą na temat zagadnień prawnych, a także umiejętnościami komunikacyjnymi i oratorskimi oraz kreatywnością i zdolnością argumentacji podczas prezentowania swojej wypowiedzi przed publicznością. Członkowie komisji konkursowej byli pod wrażeniem wiedzy i erudycji młodych adeptów sztuki prawniczej.

- Szczególne podziękowania kierujemy do prezesa Sądu Rejonowego w Starachowicach, sędzi Barbary Nowak – Łon, która udzieliła szczegółowych informacji o strukturach i pracy sądu. Wsparcia w zakresie teoretycznych zagadnień prawniczych udzielili również sędziowie: Jarosław Pniak, Jerzy Cisowski i Janusz Kubicki. Dzięki uprzejmości Jacka Sameli mogła natomiast zapoznać się także ze specyfiką pracy notariusza. Opiekę merytoryczną na wszystkich szczeblach konkursu nad Oliwią sprawowała radca prawny Urzędu Miejskiego, mecenas Marta Woźniak - nie kryje wdzięczności dyrekcja szkoły.

(za)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ