Literacki sukces

Gimnazjum nr 3

W numerze

Literacki sukces

Gimnazjum nr 3

 

Natalia Haczyk, uczennica klasy II c Gimnazjum nr 3 w Starachowicach została laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.

Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 im. Jana Twardowskiego w Słupsku. Jury, w którym znaleźli się wykładowcy Gdańskiego Uniwersytetu, dziennikarze, poeci i nauczyciele poloniści, pod przewodnictwem poetki Wandy Chotomskiej wyłoniło najlepszych spośród ponad 8500 nadesłanych prac z Polski, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Wielkiej Brytanii. Uczennica starachowickiej "trójki" napisała opowiadanie pt. "Marzenia patrzącego w chmury", które w ramach nagrody znalazło się w tomiku pt. "Do świata dzieci wchodzi się boso".

Podsumowanie konkursu odbyło się pod koniec maja br. w budynku Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku". W uroczystości uczestniczyła także Natalia Haczyk wraz z opiekunem, nauczycielką języka polskiego, Anną Gęborek. Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny oparty na tekstach nagrodzonych autorów, a później laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i narody rzeczowe. Wiele miłych słów na temat twórczości literackiej oraz młodych autorów uczestniczących w konkursie wypowiedzieli zaproszeni na uroczystość goście - władze miasta, gminy i powiatu, posłowie na Sejm RP, poeci, pisarze, dziennikarze, nauczyciele poloniści oraz sponsorzy.

A. G.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ