Młodzież na trasie pamięci

Gimnazjum nr 1

W numerze

Młodzież na trasie pamięci

Gimnazjum nr 1

 

Na XXVII Rajd "Szlakami Miejsc Pamięci Narodowej" wyruszyła cała społeczność Gimnazjum nr 1 im. gen. A. Hedy "Szarego".

Trasa rajdu wiedzie od wielu lat na polanę w Lipiu. Uczniowie klas pierwszych i drugich wyruszyły 1 czerwca br. na wędrówkę z Lubieni, a ci z klas trzecich z Marcul. I wszyscy z uśmiechem na twarzach wędrowali przez lasy ku polanie, gdzie czekało na nich ognisko do upieczenia kiełbasek oraz konkursy niespodzianki.

W konkurencji "Tańcz jak ja" zwyciężyła klasa IIIc, a w przeciąganiu liny zwycięzcą okazała się klasa Ib. Najwięcej radości sprawiło przeciąganie liny: dziewczyny kontra chłopaki. Zwyciężyły dziewczyny dzielnie wspierane przez nauczycielki. Wszyscy uczestnicy zabawy dostali słodkie upominki i pamiątkowe znaczki rajdowe. Dużą popularnością cieszyła się belgijka, taniec, do którego każdy mógł się przyłączyć, wspaniale integrował młodzież.

Organizatorkami zlotu, z którego zadowoleni uczestnicy wrócili do Starachowic autokarami, były: Anna Tarnopolska, Magdalena Wójcicka i Agnieszka Moroń.

Ta wspaniała coroczna impreza już od 27 lat odbywa się dzięki pomysłodawcy Krzysztofowi Kasprzykowi – nauczycielowi historii i opiekunowi Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, któremu pomaga w tych turystycznych działaniach Franciszek Łach – nauczyciel geografii. I chociaż Gimnazjum nr 1 już niedługo przestanie istnieć, to te 27 rajdów na zawsze pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i absolwentów Gimnazjum nr1 i Szkoły Podstawowej nr 3 – od której wszystko się zaczęło.

(sz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ