Dawid Kubiec rozpoczął starty

Udany początek nowego sezonu dla Dawida Kubca z Juventy Starachowice. W weekend 27 i 28 maja startował w Radomiu i Chodlu, stając dwukrotnie na podium.

W Radomiu, gdzie odbywał się IV Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Radom, zawodnicy mieli do pokonania dystans 7 kilometrów. Bardzo trudnym rywalem dla Dawida zapowiadał się reprezentant Ukrainy Volodymyr Timashov oraz Rafał Czarnecki, który w tym roku wygrał Maraton Gdański. Właśnie tych dwóch zawodników wyprzedziło go i ostatecznie Dawid Kubiec stanął na najniższym stopniu podium. Stracił do rywali sporo, Ukrainiec na mecie zanotował czas 22:16, drugi zawodnik miał 22:25, a Dawid Kubiec dystans 7 kilometrów przebiegł w czasie 23:07.

Dawid Kubiec startował też w XIX Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Chodel. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania 5 kilometrów, a starachowiczanin zajął drugie miejsce, z czasem 16:53. Bieg wygrał Dariusz Kuzdra z Zamościa.

- Otwarcie sezonu uważam za udane, jednak jeszcze dużo pracy przede mną. W swojej optymalnej formie byłbym w stanie walczyć nawet o zwycięstwo, ale stratą w biegu w Radomiu do zwycięzcy nie ma się co sugerować. Gdy już biegłem na trzeciej pozycji wiedziałem, że nie mam większych szans na zwycięstwo, a jedynie kontrolowałem to trzecie, pamiętając, że w niedzielę czeka mnie kolejny bieg - skomentował Dawid Kubiec.