Mistrzowie województwa z Rudnika

W Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Juniorów. zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik zdobyli 5 medali i dwa tytuły mistrzowskie!

Ostatnie dni maja obfitowały w udane starty zawodników LKB Rudnik. Podopieczni Sylwestra Dudka rywalizowali w Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej w Chodlu oraz w prestiżowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Juniorów, rozegrane w Kielcach. Z zawodów przywieźli wiele medali.

Do stolicy województwa pojechało 8. juniorów młodszych i juniorów, a pięcioro z nich zajęło miejsca w pierwszej trójce! Najlepiej spisali się: Bartosz Litwinek na 100 m oraz Natalia Kwiecień na dystansie 1500 m, którzy zostali Mistrzami Województwa Świętokrzyskiego! Monika Bonio na dystansie 1500 m i ponownie Bartosz Litwinek, ale tym razem na 200 m, wywalczyli natomiast srebrne medale. Srebrny krążek przypadł w udziale sztafecie 4x400 metrów w składzie: Bartosz Bernaciak, Jakub Gos, Filip Paprot i Jakub Ciemienga.

Podium nie udało się załapać trojgu naszych reprezentantom i zajęli najgorsze dla sportowca miejsca czwarte. O pechu mogą mówić Filip Paprot, który indywidualnie rywalizował na dystansie 800 m oraz dwoje biegaczy rywalizujących na dystansie 1500 m, Paula Kosmala i Bartosz Bernaciak.

Do Chodla koło Kraśnika pojechało 15 zawodników LKB Rudnik, rywalizowali w biegach przełajowych Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej, a aż 7 stanęło na podium. Najlepsza na 700 m okazała się Magdalena Borkowska, podobnie zaprezentował się Dariusz Sikora, który triumfował na takim samym dystansie. Jakub Ciemienga wygrał natomiast bieg na 1000 m, a Paula Kosmala nie miała sobie równych na dystansie 1500 m. W biegu na 5 km mieliśmy dwóch złotych medalistów, w kategorii M-16 najlepszy był Bartosz Bernaciak, a Sylwester Dudek wygrał kategorię M-50.

Blisko złotego medalu był również Filip Paprot, który w biegu na 1000 m uległ jedynie swojemu klubowemu koledze i wywalczył srebro. Czwarte miejsca wywalczyli: Klaudia Nowak (300 m), Wiktoria Kwiecień, Kacper Ślifierz i Patrycja Kowalska (wszyscy na dystansie 700 m) oraz Monika Bonio na 1000 metrów. Na dystansie 3 kilometrów 7. miejsce zajęła Agnieszka Matysek, a 8. była Natalia Kwiecień, obie startowały w kategorii open.