Barakuda z kolejnymi sukcesami

Świętokrzyskie - Już Pływam

Informacje sportowe

Barakuda z kolejnymi sukcesami

Świętokrzyskie - Już Pływam

 

Na Krytej Pływalni w Starachowicach, rozegrano w sobotę, 27 maja, drugą rundę zawodów Świętokrzyskie - Już Pływam. W zawodach wystartowały dzieci do 9 lat.

Sześć klubów z województwa świętokrzyskiego rywalizowało w Starachowicach podczas lokalnych zawodów Świętokrzyskie - Już Pływam. Była to druga z czterech rund tych zawodów, pierwsza odbyła się w kwietniu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Walka o najwyższe miejsca niemal we wszystkich konkurencjach rozegrała się pomiędzy gospodarzami - Barakudą Starachowice a KSZO Ostrowiec, które zdominowały zawody. Nasi reprezentanci 16 razy stawali na podium, a zawodnicy z Ostrowca na pierwszych trzech pozycjach plasowali się 17 razy.

Pełną dominacją zakończyła się rywalizacja dzieci w wieku 7 lat i młodszych na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Trzej zawodnicy Barakudy: Jakub Nogajski, Krzysztof Niewczas i Adam Nogajski, zajęli odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Poza Jakubem Nogajskim na najwyższym stopniu podium nasi zawodnicy stawali jeszcze czterokrotnie. Na dwóch dystansach rywalizację wygrał Jan Olesiński, który był najlepszy na 50 m stylem dowolnym oraz na dystansie 50 m stylem klasycznym. Również dwa zwycięstwa zaliczyła Beata Woźniak, która nie miała sobie równych w rywalizacji na 25 m stylem motylkowym oraz na dystansie 50 m stylem klasycznym. Z kolei Zofia Zatorska, Julia Seweryn, Michał Plewniak, Małgorzata Piekarska i w swoim drugim starcie Adam Nogajski uplasowali się na drugich miejscach. Stawkę 16 pozycji na „pudle” uzupełnili jeszcze Julia Cetera, Julia Seweryn, Anna Jędrzejewska i Jakub Nogajski, którzy zajęli trzecie miejsca.

- Podczas tych zawodów najmłodsi reprezentanci naszego klubu zajęli jak zwykle wysokie miejsca na podium. Cieszę się, że nasza praca właśnie z najmłodszymi zawodnikami przynosi już tak dobre wyniki. Jestem zadowolony ze swoich podopiecznych i dumny z ich osiągnięć, bo wiem jak trudno jest o dobre wyniki w pływaniu, który jest sportem indywidualnym - ocenił występ swoich podopiecznych trener Wojciech Szlęzak.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ