Wędkarze z Brodów w znakomitej formie

Zdominowali Puchar Polski w Siemianowicach Śląskich

Informacje sportowe

Wędkarze z Brodów w znakomitej formie

Zdominowali Puchar Polski w Siemianowicach Śląskich

 

Kolejny udany start zaliczyli wędkarze z Koła PZW i zawodnicy klubu Kiełb Brody. Tym razem nasi zawodnicy z bardzo dobrej strony pokazali się podczas Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym w Siemianowicach Śląskich.

Zawody rozegrano w dniach 19-21 maja, a Koło PZW w Brodach reprezentowali: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek. Tradycyjnie nie zawiedli nasi seniorzy, a po raz kolejny znakomicie zaprezentowała się Donata Żelazowska. Udane starty zaliczyli również bracia Jan i Paweł Kitowie.

- Najlepiej nasi zawodnicy wypadli w swoich koronnych konkurencjach czyli multiplikatorowych. Donata Żelazowska zwyciężyła w dwuboju multi, dzięki czemu awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski. W finale skisha multi zajęła również pierwsze miejsce. W kategorii seniorów tym razem zwyciężył Jan Kita, który jako jedyny rzucił ciężarkiem 18 g ponad 100 metrów, a dokładnie 110,97 metra. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kita, który wyprzedził Jacka Kuzę - relacjonuje Jan Kita.

Nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy przyzwyczaili nas już do sukcesów, ale po piętach depcze im już utalentowana młodzież, która w Siemianowicach Śląskich również zaprezentowała się z dobrej strony. Zawody te szczególnie udane były dla Magdaleny Serafin.

- Wśród naszych juniorek najlepiej zaprezentowała się Magdalena Serafin, która wygrała ze wszystkimi rywalkami w trójboju spinningowym, natomiast w pięcioboju swoje zmagania zakończyła na drugim miejscu. Dzięki uzyskanym wynikom, ma bardzo duże szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów do Bratysławy, które odbędą się w lipcu br. Pozostałe dwie juniorki: Natalia Zaczek i Aleksandra Serafin, zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w trójboju i pięcioboju. Aleksandra Serafin jako juniorka po raz pierwszy w życiu uplasowała się w kategorii kobiet na 3. miejscu w dwuboju multiplikatorowy, a Natalia Zaczek wygrała finał w konkurencji spinning sprawnościowy oraz zajęła drugie miejsce w finale skisha multiplikatorowego. Wyjazd na zawody nie były możliwy bez wsparcia Gminy Brody, jak również Koła PZW w Brodach i PZW Okręg Kielce - dodaje Jan Kita.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ