Kamienna w świetnej formie

Na piłkarskich boiskach

Piłkarze Staru Starachowice w końcówce sezonu stracili cały swój animusz. W wyjazdowym meczu z Piastem Stopnica podopieczni Zdzisława Spadły zremisowali 1:1. W Iłży pojawił się uśmiech przez łzy, bowiem Polonia wygrała pierwszy mecz od wielu kolejek, ale żegna się już na pewno z klasą okręgową.

IV liga

*Partyzant Radoszyce - Łysica Bodzentyn (przeniesiony na środę, 7. czerwca na godzinę 17.00)

Klasa okręgowa

*Piast Stopnica - Star Starachowice 1:1 (1:0). Bramka dla Staru: Emil Madejski (73).

Star: Mateusz Poński - Jakub Kania, Damian Senderowski, Bartosz Sęga (46. Piotr Bies), Jakub Nowocień, Patryk Kosztowniak, Marcin Chodniewicz , Konrad Wójtowicz (25. Kamil Stawiarski), Mariusz Fabjański, Patryk Nawrot, Emil Madejski. Trener: Zdzisław Spadło.

Po tym jak Star stracił już szanse na awans, z piłkarzy zeszło powietrze. W ostatni weekend wywalczyli tylko punkt w wyjazdowym starciu z Piastem Stopnica. Podopieczni Zdzisława Spadły przegrywali po pierwszej połowie i dopiero bramka Emila Madejskiego z 73. minuty dała naszej drużynie punkt.

*Kamienna Brody – Stal Kunów 6:2 (2:1). Bramki dla Kamiennej: Sado (9), Gajewski (26), Frańczak (52, 55), Jedlikowski (83, 88).

Kamienna: Dymanowski – Jagieła, Kardas, Świątek, Zięba (63. Kozera), Sado (63. Dziewięcki), Jedlikowski, Mąka, Gajewski (46. Czerpak), Wochniak, Frańczak (75. Dąbrowski). Trener: Marcin Wróbel.

- Pierwsze minuty meczu to sprawdzanie się nawzajem. Na całe szczęście po prostym błędzie, po którym przegrywaliśmy, udało nam się szybko wyrównać. Później już w pełni dominowaliśmy na boisku i nasze zwycięstwo nie było zagrożone – ocenił kierownik drużyny Mirosław Piątek.

Klasa okręgowa – gr. Radom

*Centrum Radom - Polonia Iłża 1:3 (1:2). Bramki dla Polonii: Zięba (9, 85), Kaczmarczyk (13).

Polonia Iłża odniosła długo wyczekiwane zwycięstwo w lidze. Iłżanie pokonali na wyjeździe Centrum Radom 3:1. Jest to jednak tylko wygrana na otarcie łez, bowiem Polonia nie ma już szans na utrzymanie i w nowym sezonie grać będzie w A klasie.