Mistrzowie ortografii wyłonieni

SP w Brodach

 

W Szkole Podstawowej w Brodach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym rywalizowało 37 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Konkursowe dyktando przygotowały panie nauczycielki: Monika Karwacka i Joanna Barańska, a uczestnicy musieli się jak najpoprawniej napisać ten tekst. Najlepiej w grupie uczniów klas II - III napisali go: Zofia Strzelecka (SP w Stawie Kunowskim) i Adam Dębniak (SP w Krynkach) i obronili tytuł Mistrza Ortografii. Na II miejscu znaleźli się: Adrianna Klepacz (SP w Brodach), Jan Klepacz (SP w Stawie Kunowskim) oraz Iza Walkiewicz (SP w Stykowie), a trzecie miejsce zajęli: Roksana Rynio (SP w Lubieni) i Maja Grudniewska (SP w Brodach.

Mistrzem Ortografii w kategorii klas IV-V została Zofia Szczepanik (SP w Krynkach), II miejsce zdobyła Dorota Jamska (SP w Dziurowie), zaś III miejsce ex aequo zajęli: Michał Kaczor (SP w Stawie Kunowskim) i Filip Jamski (SP w Adamowie).

W najstarszej grupie - uczniowie klas VI, tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Marta Kumek (SP w Adamowie), na II miejscu uplasowała się Wiktoria Janiec (SP w Dziurowie), a na III Wiktoria Kosiarska (SP w Lubieni).

Wszyscy laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowało Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach.

(zr)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ