Majowa integracja

Mirzec

Mirzec

Majowa integracja

Mirzec

 

Kolorowa i radośnie było w mirzeckim amfiteatrze, gdzie świętowano Dzień Integracji.

Gimnazjum w Mircu na majowe spotkania zawsze zaprasza przyjaciół ze szkół w Jagodnem, Wierzbicy, Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach i razem świętują Dzień Integracji. 26 maja br. nie zawiedli również. Na zaproszenie Zespołu Szkół w Mircu przyjechała młodzież z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skarżysku-Kamiennej, Gimnazjum nr 3 i Tęczowej Pracowni ze Starachowic Nie zawiedli, oczywiście, uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem. Powitali ich wójt Mirosław Seweryn i dyrektor szkoły Alicja Raczyńska i rozpoczął się koncert w wykonaniu gospodarzy i gości. Publiczność bawiła się wspaniale i co rusz nagradzała występujących owacjami.

Zorganizowano też konkursy, a laureatów plastycznej rywalizacji nagrodził wójt Mirosław Seweryn oraz dyrektor Mirzeckiego Gimnazjum, Alicja Raczyńska. Nagrodę - talon na pizzę- odebrała natomiast najbardziej pomysłowo przebrana klasa.

W Święcie Integracji w mirzeckim amfiteatrze uczestniczyli licznie mieszkańcy, wzięli w nim także udział: przewodnicząca Rady Gminy Agnieszka Idzik-Napiórkowska, przewodniczący komisji oświaty Jan Raczyński, radny Kazimierz Kozieł, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jagodnem Beata Stefańska, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska, prezes Stowarzyszenia "Wspólnie dla Gminy Mirzec" Katarzyna Kąpała, pracownicy Urzędu Gminy w Mircu i Ośrodka Zdrowia w Mircu, trójki klasowe mirzeckich szkół, Koło Gospodyń Wiejskich w Mircu.

Nie byłoby pewnie tak udanej imprezy, gdyby w przygotowaniu święta nie pomogli Zespołowi Szkół w Mircu Przyjaciele Integracji: wójt Mirosław Seweryn, Stowarzyszenie "Wspólnie dla Gminy Mirzec", Koło Gospodyń Wiejskich w Mircu, Anna i Szymon Kosowscy, Magdalena i Jarosław Słykowie, Dorota i Krzysztof Wójcikowie, Iwona Stępień, Piotr Kawalec i Paweł Staszałek. Dzięki nim ten dzień był wyjątkowy dla lokalnej społeczności.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ