Z raportów policyjnych

Kierowca uciekł

W Celinach w gminie Bodzentyn, 28 maja kilka minut po godzinie 5.00, fiat punto zjechał z drogi do rowu melioracyjnego i uderzył w ogrodzenie posesji. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, zastali tylko dwoje pasażerów. 17-letnia dziewczyna z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala, a 21-latek nie miał żadnych obrażeń, za to był nietrzeźwy (0,60 promila). Kierowca zbiegł.

Oszukani w internecie

Mieszkanka Starachowic została oszukana w Internecie, a o fakcie pod koniec maja poinformowała policjantów. Za pośrednictwem portalu kupiła telefon komórkowy za 2400 złotych, ale towaru nie otrzymała. Niemal identyczna sytuacja spotkała mężczyznę ze Starachowic, zawiadomienie złożył 1 czerwca. On również kupił telefon komórkowy, którego nie otrzymał, tyle że zapłacił za aparat 950 złotych.

Ograbili transformatory

We wtorek, 30 maja w gminie Pawłów, nieznani sprawcy odłączyli napięcie ze stacji transformatorowej i ukradli elementy metalowe i miedziane o łącznej wadze około 100 kilogramów. Straty wyceniono na 9650 złotych. Działanie sprawców spowodowało zakłócenia w pracy sieci energetycznej.

Zabrali przyczepkę

W czwartek, 1 czerwca, na jednym z parkingów w Starachowicach nieznany sprawca ukradł lekką przyczepkę przypiętą do samochodu toyota. Poszkodowany 61-latek stratę wycenił na 1000 złotych.

Kradli i wpadli

Pięć osób zatrzymali starachowiccy policjanci w związku z kradzieżami kół samochodowych na terenie miasta. Okazało się, że to nie wszystko co mieli na sumieniu. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

O sprawie kradzieży 4 felg aluminiowych i 12 kół o łącznej wartości ok. 3 tysięcy złotych pisaliśmy już na naszych łamach. Policjanci szybo ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Okazało się, że zamieszanych jest 5 osób.

- Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Ich drobiazgowa praca doprowadziła do ustalenia sprawców tych zdarzeń. W weekend funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety w wieku 20 i 21 lat oraz 26-latka. Natomiast w minionym tygodniu 29-letniego mężczyznę, a wczoraj ostatniego ze sprawców, 26-latka ze Starachowic. Śledczy ustalili, że pięcioosobowa grupa ukradła 12 kół samochodowych. Wcześniejszej kradzieży dokonał 26-latek ze Starachowic wspólnie z jedną z kobiet. Ponadto policjanci 26-latkowi przedstawili zarzut dotyczący kradzieży alkoholu ze sklepu na terenie miasta o wartości ponad 500 złotych. 26-latek został doprowadzony do prokuratora. Podczas przeprowadzonychczynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, które teraz wróci do prawowitego właściciela – informuje asp. Monika Kalinowska ze starachowickiej policji.

Teraz sprawcom tych kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ