Na modernizację strzelnicy mamy 1,5 mln złotych!

Jest oficjalna decyzja Ministerstwa Sportu

W numerze

Na modernizację strzelnicy mamy 1,5 mln złotych!

Jest oficjalna decyzja Ministerstwa Sportu

 

Nie 2,5 mln złotych jak pierwotnie planowano a 1,5 mln złotych otrzymała Gmina Starachowice na modernizację strzelnicy. Dofinansowanie pochodzi z Ministerstwa Sportu. Oficjalnie prezydent ogłosił to 2 czerwca.

O modernizacji starachowickiej strzelnicy mówi się od wielu lat, ale poważne konkrety pojawiły się dopiero kilka miesięcy temu. Wsparcie tej inwestycji deklarował wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i mówiło się o kwocie około 2,5 miliona złotych, teraz mamy już oficjalną decyzję.

- Otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Sportu, że na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie, znajduje się nasz projekt dotyczący modernizacji strzelnicy w Starachowicach. Wnioskowaliśmy o maksymalne dofinansowanie a dostaliśmy 1,5 miliona złotych. Najprawdopodobniej ograniczymy nieco zakres rzeczowy tej inwestycji, po to, żebyśmy zmieścili się w tych kwotach, które zaplanowaliśmy. W tym roku planujemy ogłosić przetarg, realizacja rozpoczęłaby się jesienią tego roku, a zakończyła jesienią roku przyszłego. Będziemy starali się o to, aby do tego dofinansowania dodać jeszcze inne, albo z Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, albo z Regionalnego Programu Operacyjnego, albo jeszcze z innego programu, by zrobić na strzelnicy jak najwięcej - mówił podczas konferencji prezydent Starachowic Marek Materek.

Krótko o planowanych zmianach powiedział także obecny na konferencji prezes Klubu Sportowego Świt Karol Kopeć. Przyznał również, że liczy na pozyskanie brakującego miliona złotych z innych programów, by wszystkie prace wykonać tak jak pierwotnie planowano.

- Założenia nasze wynikały z przepisów międzynarodowych, projekt był konsultowany z prezesem polskiego związku. Wszystkie pawilony miały być wyposażone w systemy olimpijskie, elementy bezpieczeństwa widowni i wszystkie takie elementy, które obowiązują na zawodach międzynarodowych. Polski Związek Strzelectwa Sportowego pozytywnie zaopiniował projekt gminy. Pawilon A i B, czyli pistoletowy i karabinowy, mają być połączone ze sobą, ma powstać odpowiednia powierzchnia widowni, zamontowane odpowiednie systemy. Liczę, że ten milion złotych niedoboru uda nam się zdobyć. Mamy już obiecane w latach 2018-2019 kursy i szkolenia kadry narodowej i co najmniej dwukrotnie zawody rangi ogólnokrajowej - powiedział prezes klubu Świt Karol Kopeć.

- Do 20 czerwca 2017 r. Gmina Starachowice jest zobowiązana złożyć w ministerstwie stosowny wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów. Wniosek będzie zgodnie z procedurą oceniany i opiniowany pod względem formalnym oraz merytorycznym, ekonomicznym i technicznym przez Zespół ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Decyzja ministerstwa jest konsekwencją wielu lat starań o dofinansowanie. Jesienią ubiegłego roku pozytywnie o obiekcie wypowiadał się między innymi Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu i turystyki, który wizytował strzelnicę – poinformował poseł na Sejm, Krzysztof Lipiec.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ