.Starosta dzieciom

W numerze

.Starosta dzieciom

Pod patronatem starosty Danuty Krępy odbył się w czwartek - 1 czerwca, piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo konkursów i nagród. Były też różne atrakcje przygotowane przez służby.

Mnóstwo konkursów i nagród czekało na dzieci, które w Dzień Dziecka odwiedziły plac przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, gdzie po raz trzeci odbył się piknik rodzinny, któremu patronowała w tym roku starosta Danuta Krępa. Wspólnie z członkinią Zarządu Powiatu, Moniką Nowak, witała dzieci i częstowała je słodkościami. Miała też dla nich różne prezenty.

Na wszystkich, którzy zjawili się w straży, czekało mnóstwo atrakcji, począwszy od konkursów plastycznych, poprzez konkursy wiedzy o straży, a także policji, a skończywszy na wspólnych zabawach. Dzieci mogły wziąć udział w grze w piłkarzyki na żywo, strumieniem wody napełnić hydrant, w czym próbowała sił też starosta, współpracując z komendantem straży st. bryg. Wiesławem Ungierem. Specjalnie dla gości udostępniono wozy strażackie i policyjne radiowozy. Dzieci mogły przymierzać mundury i usiąść na motocyklach.

Na spragnionych nie tylko wrażeń, czekała świeżo gazowana woda z dyfuzora. Chętnych nie brakowało, a zabawa trwała trzy godziny. Wzięli w niej również udział: poseł Krzysztof Lipiec, wojewoda Agata Wojtyszek oraz prezydent Marek Materek, którzy też przyjechali z prezentami. Nikt z uczestników pikniku nie wyszedł z pustymi rękami.

Była to znakomita impreza, w której urealnieniu pomogli strażacy, policja, HGR Starachowice, ale też pracownicy Starachowickiego Centrum Kultury, oraz instruktorzy Państwowego Ogniska Plastycznego i Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach.

Miejmy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepsza. m.p.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ