Zawsze wracają z sukcesem

Wokalistki Studia Piosenki SCK wśród najlepszych na międzynarodowym festiwalu

W numerze

Zawsze wracają z sukcesem

Wokalistki Studia Piosenki SCK wśród najlepszych na międzynarodowym festiwalu

Miłosz Weimann co rusz ma powody do satysfakcji, bo solistki Studia Piosenki SCK, które prowadzi, zachwycają jurorów wielu festiwali piosenki i zdobywają główne nagrody.

XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier", jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie, odbył się w Suwałkach 27 maja br. Udział wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat, w tym blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy, między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji. Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy. Występ solistek ze Starachowic dostał najwyższe noty i są laureatkami głównych nagród.

Julia Dudek – ma dopiero 14 lat, mieszka w Brodach, a jest uczennicą Gimnazjum nr 3 w Starachowicach. Jak mówi Miłosz Weimann, to wokalny filar Starachowickiego Centrum Kultury. Swoim występem na festiwalu w Suwałkach po raz kolejny udowodniła, że jest bezsprzecznie w czołówce polskich wokalistów młodego pokolenia. Brawurowe i niepowtarzalne wykonanie musicalowej piosenki zachwyciło jurorów, którzy przyznali jej I miejsce w kategorii solistów w wieku 14 - 16 lat, a za Złotą Muszelkę odebrała nagrodę prezydenta miasta Suwałki. Komisja podkreśliła, że Julia to "klasa sama w sobie" .

Starachowiczanka Karolina Rakowska zdobyła na suwalskim festiwalu 3. miejsce w kategorii solistów 17 - 25 lat i została zaproszona do udziału w Koncercie Wspomnieniowym. Zaśpiewała piosenkę Jonasza Kofty z towarzyszeniem znakomitego zespołu pod kierunkiem Artura Grudzińskiego oraz grupy baletowej Brax z Bydgoszczy.

Koncerty naszych wokalistek będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Polskiej.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ