Szkolenie dla programistów

W CKP

W numerze

Szkolenie dla programistów

W CKP

 

Nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego oraz pedagodzy z Radomia, Skarżyska - Kamiennej, Chęcin, Pińczowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Jędrzejowa uczestniczyli w warsztatach z programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.

Zawodowe spotkanie w naszym mieście zainaugurowała prezentacja najnowszej wersji oprogramowania dydaktyczno – przemysłowego MTS do uczenia się programowania i do programowania obrabiarek sterowanych numerycznie autorstwa firmy MTS Mathematisch Technische Software-Entwicklung GmbH z Berlina, z którą CKP współpracuje od dwóch lat. Dzięki temu uczniowie oraz nauczyciele mają lepszy dostęp do nowoczesnych technologii w dziedzinie programowania i obsługi maszyn sterowanych numerycznie.

Uczestnicy poznali kompletne oprogramowanie z przykładowymi ćwiczeniami i mogli sami napisać program do stworzenia detalu na tokarkę.

Dzięki warsztatom, które oficjalnie zainaugurowała starosta Danuta Krępa,kadra pedagogiczna miała okazję doskonalić swoje umiejętności. Pani starosta podkreśliła wagę takich szkoleń w przygotowaniu uczniów do wejścia na rynek pracy.

(Kas)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ